Kliky a madla

Dveřní kliky a madla

Jak se říká dveře dělají domov, a přitom klika dělá dveře. Už víte, jak budou vypadat Vaše nové dveře? Vyberte si k nim i pěknou kliku, či dveřní madlo. Přinášíme Vám přehled nejoblíbenějších variant a kombinací dveřního kování v uceleném přehledu:


Dveřní kliky

Dveřní kliky jsme rozdělili do dvou skupin, dle designového provedení na tradiční klasické kliky spíše oblých tvarů, a hranaté moderní, kopírující trendy posledních let.

Klasické tradiční kliky


Klika / klika PARIS stříbrná
Klika / klika LONDON stříbrná
Klika / koule VERONA bronz
Klika / koule LUXEMBOURG stříbrná
Klika / madlo LUXEMBOURG nerez
Klika / koule PARIS stříbrná
Klika / klika NEW YORK bronz
Klika / klika LIVERPOOL hnědá


Hranaté moderní kliky

Klika / klika AUSTIN black mat
Klika / koule AUSTIN black mat
Klika / klika DALLAS titan mat
Klika / koule DALLAS stříbrná


Dveřní madla

V poslední době nabírají na oblibě dveřní madla i v rodinných domcích. Nabízíme Vám ucelený přehled možných variant a provedení. Konkrétní detaily provedení dveřních madel doporučujeme zkonzultovat s našimi odbornými technickými poradci.


Kulatá tyčová madla (prům. 30 či 40 mm)

Velmi populární kulatá tyčová madla dodáváme v průměru tyče 30 a 40 mm. K dodání máme madla v barvě bílé, černé, či nerezové. Na přání jsme schopni dodat madla i lakovaná v barvách dle vzorníku RAL. Doporučujeme zvážit provedení rovné (kdy zámek je ukryt pod madlem), či vyosené (zámek je lépe dostupný a madlo je bokem), či vytažené (zámek je lépe dostupný + designově netradiční řešení).

Madlo kulaté rovné č. 10 (prům. 30, 40 mm)
Madlo kulaté vyosené č. 45 (prům. 30, 40 mm)Madlo kulaté vytažené č. 5 (prům. 30, 40 mm)


Hranatá čtvercová madla (30x30 či 40x40 mm)

K moderním hranatým tvarům dveří jistě patří i moderní hranatá dveřní madla. Častou volbou našich klientů jsou takzvaná hranatá čtvercová madla. Umíme je vyrobit v profilu 30x30 mm a 40x40 mm. Předností hranatého čtvercového madla je jeho absolutní symetričnost z kteréhokoli úhlu pohledu.

Madlo hranaté čtvercové č. 10
Madlo hranaté vyosené čtvercové č. 45RXMadlo hranaté jednolité čtvercové č. 90


Hranatá kvádrová madla (40x10, 40x20, 100x20)

Hranaté tvary působí symetricky, nicméně někdy jsou potřeba štíhlejší proporce, v takovém případě vyhoví Vašim požadavkům takzvané hranaté kvádrové madlo. Ty umíme vyrobit v profilu 40x20 mm či 40x10 mm.

Madlo hranaté kvádrové č. 10 (40x10 a 40x20)
Madlo hranaté vyosené kvádrové č. 45RXMadlo hranaté ploché kvádrové č. 10zx (100x20)


Elektronické doplňky madel

Dveřní madlo nemusí sloužit pouze jako madlo, ale i jako přístupové řešení. Jsme schopni dodat Vám madlo vybavené elektronickým systémem obsluhy dveřního zámku. Vyberte si přístupové řešení, které nejvíce vyhovuje Vašim potřebám:


Elektronické odemykání otiskem prstů
Elektronické odemykání bluetooth a klávesniceElektronické odemykání čipem (RFID)


Zaujaly Vás možnosti osazení dveří různými klikami, či madly? Rádi byste od nás měli přesný cenový rozpočet pro Vaše nové dveře? Neváhejte a klikněte na tlačítko níže, v poptávkovém formuláři můžete následně vyspecifikovat své požadavky a naši odborní konzultanti Vám rádi poradí a pomohou.