fbpx ...
✅ Využijte NZÚ Light s Ryzí Okna! Získejte dotace na nová okna a zvyšte komfort svého domova. Klikněte a zjistěte více! ➡️
✅ Využijte NZÚ Light s Ryzí Okna! Získejte dotace na nová okna a zvyšte komfort svého domova. Klikněte a zjistěte více! ⬇️
Online kalkulačka

Vypočítejte si cenu
vaší zakázky

Odborné zaměření

Kdykoliv, odborně
a nezávazně

800 401 901

Po–Pá: 8:00–17:30

Online kalkulačka

Vypočítejte si cenu
vaší zakázky

Odborné zaměření

Kdykoliv, odborně
a nezávazně

800 401 901

Po–Pá: 8:00–17:30

Předokenní rolety

Uvažujete o efektivním zastínění Vašeho domu, či bytu? Rádi byste utlumili tepelné, ale i hlukové vlivy zvenčí? V takovém případě jsou předokenní rolety ideální volbou!

Systém venkovních rolet je možné rozdělit do tří základních skupin v závislosti na jejich použití a to na předokenní rolety (nejčastější volba pro již nainstalovaná okna), nadokenní rolety (zabudované rolety s kastlíkem nad úrovní okna) a zaomítací rolety (určené zejména pro novostavby, či rekonstrukce, u kterých je předpoklad v brzké době zateplení fasády).

Proč právě předokenní rolety?

Předokenní rolety jsou častou volbou, zejména v poslední době. Díky předokenním roletám je možné dosáhnout úplného zastínění, přitom je možné větrat a nechat proudit vzduch do interiéru, jak jsme běžně zvyklí. Předokenní roleta bývá vybavena pancířovanou zateplenou lamelou, která se z venkovní strany vlivem slunečního záření ohřívá, ale nepřenáší tepelné ani sluneční záření do interiéru. Díky perforovanému spoji mezi jednotlivými lamelami je možné „pootevřít“ otvory pro dodatečné proudění čerstvého vzduchu.

Jak postupovat při objednání rolet?

Při výběru rolety nesmíme zapomenout na volbu všech parametrů:

1. Typ rolety

Roletové systémy v závislosti na typu jejich použití dělíme do 3 skupin:

Předokenní roleta

Předokenní roleta je vhodná pro většinu typu realizací, především v případě, že chceme osadit roletu k již stávajícím oknům. Předokenní roletu je možné osadit přímo před stávající okno do špalety, či s hranou špalety a nechat čnít box do prostoru.

Předokenní roleta „RONDO“

Předokenní roleta typu „RONDO“ je stejný systém, jako klasická předokenní roleta, liší se v designu použitého horního boxu. U rolety RONDO dominuje zaoblený box, který může příjemně dotvořit designové vzezření Vaší stavby.

Nadokenní roleta

Nadokenní roleta je vhodným řešením zejména v případě novostaveb tzv. do „čistého otvoru“. Nadokenní roleta díky těsnému spojení okna s roletou, zaručuje štíhlé a elegantní řešení a díky zateplení roletového boxu vhodně ošetří i připojovací spáru.

Zaomítací roleta

V případě, že se chystáte provést zateplení budovy a paralelně k tomu uvažujete o instalaci rolet, doporučujeme zvážit tzv. zaomítací rolety. Díky hornímu zaomítacímu boxu s heraklitem, je možné na tento box navázat zateplovací systém a celý ho tak elegantně uschovat do fasády. Krom výhody elegantního zakrytí boxu, získáváme i tepelně-izolačně výhodné řešení. Zaomítací roletu je možné buď zčásti, nebo úplně napojit na zateplovací systém.

Rolety do překladu HELUZ

Rolety do překladu Heluz umožňují efektivní ukrytí mechanických prvků v horní části výdutě překladu. Žaluzie, či roleta je v tomto překladu velmi dobře uložena a zateplena. Výška okenního otvoru pro montáž venkovní rolety je minimálně 600 mm a maximálně 3000 mm.

2. Povrch a barva rolety

V souladu s fasádou a celkovým vzezřením stavby jako takové, volíme i vhodné barevné provedení. Roletové lamely jsou barveny práškovým lakováním a boční lišty + box jsou buď také lakovány, případně jsou potahovány renolitovou folií (obdobná technologie jako u plastových oken).

Pro lepší představu barevných možností Vám přinášíme ukázku vzorníku barev:

3. Pohony rolet

Základem kvalitní rolety je i její kvalitní pohon. Nejzákladnějším rozdělením pohonů je buď ruční nebo motorický. Ručním pohonem se rozumí klasické šňůrové ovládání podobné vnitřním žaluziím. U větších pozic při zachování ručního pohonu je potřeba volit tzv. klikový pohon.

Trubkový pohon s vestavěným přijímačem RTS pro všestranné použití. Pro hřídele Ø 40 mm.

Pro všechny typy a konstrukce rolet. Bateriové napájení, dobíjení prostřednictvím solárního panelu. Vestavěný přijímač RTS.

Plug & play pohon pro úzké předokenní rolety. Automatické nastavení koncových poloh. Vyžaduje použití pevných závěsů a zarážek v koncové liště rolety. Kompatibilní se systémem TaHoma®

OXIMO 40 io 4/16 VVF 3M - BAR

4. Ovladače

TaHoma Premium

Jednotka TAHOMA umožňuje ovládat a řídit připojená zařízení v inteligentním domě. Box TAHOMA je ústředním prvkem inteligentního ovládání domácnosti Somfy a umožňuje centralizovat, ovládat a řídit dům pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo počítače připojených na internet, ať už z domu či z druhého konce světa.

Connexoon

Connexoon® vám umožní centralizovat, ovládat a programovat připojená zařízení v prostředí vašeho domova, a to díky připojení na internet.

NINA TIMER IO

Nina Timer io je nového centrální dálkové ovládání se všemi výhodami ovladači Nina doplněné o funkci časovače. Více pohodlí, větší bezpečnost a úspora energie, to vše přirozeně.

NINA IO

Centrální dálkové ovládání s dotykovou obrazovkou, díky které je komunikace se zařízením intuitivní, přináší nové pocity a nechá vás naslouchat vašim touhám.

SMOOVE RS100 1 IO PURE SHINE + FRAME

Smoove RS100 io je lokální nástěnný ovladač s tichým režimem řízení pohonu RS 100.

TELIS 1 MODULIS RTS

Dálkový ovladač pro komfortní ovládání vnějších nebo interiérových žaluzií. Naklápění lamel se nastavuje pomocí ovládacího kolečka a díky tomu je velmi pohodlné a přesné.

TELIS 1 RTS

Pro ovládání jednoho zařízení nebo jedné skupiny zařízení Funkce nahoru, dolů, stop a mezipoloha.

TELIS 4 RTS

Přenosný dálkový ovladač pro pohodlné ovládání až pěti zařízení (rolet apod.) Nebo skupin zařízení. Výběr ze čtyř designových provedení: Pure, Silver, Loung, Patio.

TELIS 16 RTS

16 kanálový dálkový ovladač, pro ovládání všech zařízení stínící techniky, garážových vrat, či vjezdových bran nebo osvětlení. Kompatibilní se všemi přijímači Somfy RTS.

CHRONIS io

Programovatelné spínací hodiny io-homecontrol® s možností naprogramovat až 4 časové povely na každý den v týdnu. 3 režimy provozu: ruční / automatická / simulace přítomnosti. Intuitivní ovládání a programování.

CENTRALIS UNO RTS

Ovládání tlačítky na čelním panelu nebo dálkovým ovladačem RTS. Možnost vypnutí příjmu automatických povelů.

SMOOVE 1 A/M io

Jednokanálový nástěnný ovladač io-homecontrol® pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny. Dotykové ovládání. Možnost vypnutí reakce spárovaného pohonu na centrální povel. Ovladač a rámeček se vybírají samostatně.

SMOOVE 1 io

Jednokanálový nástěnný ovladač io-homecontrol® pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny. Dotykové ovládání. Ovladač a rámeček se vybírají samostatně.

SMOOVE 1 RTS

Jednokanálový nástěnný ovladač RTS pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny. Dotykové ovládání. Ovladač a rámeček se vybírají samostatně.

SMOOVE ORIGIN io

Jednokanálový nástěnný ovladač io-homecontrol® pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny. Pro ovládání rolet, markýz a osvětlení.

Situo 1 io

Jednokanálový přenosný dálkový ovladač pro lokální ovládání jednoho io pohonu (io přijímače) nebo skupiny io pohonů (io přijímačů).

Situo 5 io

Pětikanálový přenosný dálkový ovladač pro lokální ovládání pěti io pohonů (io přijímačů) nebo skupin io pohonů (io přijímačů).

IMPRESARIO CHRONIS io

Vytváření akčních scénářů pomocí funkce "momentka" - nastavte vybrané zařízení do požadovaných poloh a nastavení si jednoduše "vyfotografujte". Časové řazení akčních scénářů do denních a týdenních programů.

Máte dotaz? Kontaktujte nás.

Nejste si jisti jaké doplňky potřebujete? Chcete nezávazně zjistit cenu doplňků? Kontaktujte nás telefonicky nebo pomoci kontaktního formuláře a my vám rádi se vším poradíme. 

Ukázka naší práce

Na každém projektu se zůčastňuje certifikovaný tým zaměstnanců

plastova-okna-veka-softline-82-md-v-rd-v-litomericich-1

Plastová okna Veka Softline 82 MD v RD v Litoměřicích

Na břehu řeky Labe v Litoměřicích, si náš klient již užívá nových plastových oken Veka Softline 82 MD v barevném provedení oboustranné stříbrnošedé hladké barvy.
plastova-okna-veka-softine-82-md-v-drevostavbe-v-hradci-kralove-1

Plastová okna Veka Softine 82 MD v dřevostavbě v Hradci Králové

Dřevostavba našeho klienta z Hradce Králové má po dnešku úspěšně osazená nová plastová okna Veka Softine 82 MD v bílém provedení s nízkoenergetickými izolačními trojskly
plastova-okna-a-dvere-salamander-bluevolution-82-md-v-rd-brno-slatina

Plastová okna a dveře Salamander BluEvolution 82 MD v RD Brno Slatina

Naše klientka z Brna – Slatiny se již může těšit z nových oken a dveří 🙂 V rámci rekonstrukce rodinného domu z osmdesátých let, jsme
plastova-okna-a-dvere-veka-softline-82-md-v-novostavbe-rd-v-zadovicich-u-kyjova-1

Plastová okna a dveře Veka Softline 82 MD v novostavbě RD v Žádovicích u Kyjova

Pro našeho klienta z Žádovic u Kyjova, jsme provedli kompletní dodávku a montáž nízkoenergetických plastových oken a dveří Veka Softline 82 MD v barevném provedení
hlinikova-okna-a-dvere-aluprof-mb-86-v-rd-v-ostrave-1

Hliníková okna a dveře Aluprof MB 86 v RD v Ostravě

Další zajímavá a netradiční realizace je za námi! 😊 Tentokrát se jednalo o dodávku a montáž nízkoenergetických hliníkových oken a dveří Aluprof MB 86 na
plastova-okna-a-dvere-veka-softline-82-md-v-novostavbe-rd-v-libisanech-1

Plastová okna a dveře Veka Softline 82 MD v novostavbě RD v Libišanech

Dům našeho klienta z obce Libišany se již těší z nových oken a dveří 🙂 Na této stavbě se jednalo o dodávku a montáž nízkoenergetických
plastova-okna-a-dvere-veka-softline-82-md-v-novostavbe-rd-hostice-heroltice-1

Plastová okna a dveře Veka Softline 82 MD v novostavbě RD Hoštice-Heroltice

Další realizace nových oken je úspěšně za námi 🙂 Tentokrát se jednalo o dodávku a montáž pro našeho klienta z obce Hoštice – Heroltice (okr.
plastova-okna-a-dvere-veka-softline-82-md-v-novostavbe-rd-v-drzovicich-1

Plastová okna a dveře Veka Softline 82 MD v novostavbě RD v Držovicích

Pro našeho klienta z Držovic jsme provedli kompletní dodávku a montáž nízkoenergetických plastových oken a dveří Veka Softline 82 MD v nejvyšší jakostní třídě „A“
plastova-okna-a-dvere-veka-softline-82-md-v-rd-v-ostrave-1

Plastová okna a dveře Veka Softline 82 MD v RD v Ostravě

Pro našeho klienta z Ostravy jsme provedli kompletní dodávku a montáž nízkoenergetických plastových oken a dveří Veka Softline 82 MD v barevném provedení oboustranného hladkého
plastova-okna-veka-softline-82-md-a-dvere-aluprof-mb-86-si-v-rd-v-hlohovci-1

Plastová okna Veka Softline 82 MD a dveře Aluprof MB 86 SI v RD v Hlohovci

Pro našeho klienta z obce Hlohovec, jsme provedli kompletní dodávku a montáž nízkoenergetických plastových oken Veka Softline 82 MD, v nejvyšší síle profilů třídy „A“

Odborné a užitečné tipy

Připravili jsme si pro vás užitečné články, díky kterým lépe porozumíte světu oken.

V-perfect – proč upřednostnit neviditelný svár pro plastová okna?

Technologie výroby plastových oken a dveří za posledních 20 let

Screenové rolety

Moderní a efektivní vnější zastínění oken screenovými roletami „Screenové rolety

Venkovní žaluzie či rolety?

Je lepší zvolit předokenní žaluzie, nebo venkovní rolety? V poslední

Máte dotaz?

Zanechejte nám kontakt nebo nám zavolejte
a získejte ihned konzultaci zdarma!


Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajůobchodními podmínkami .

Odborné zaměření

Vyplňte formulář níže a my vás obratem budeme kontaktovat, abychom se domluvili na všech detailech.


Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajůobchodními podmínkami .

Odborná konzultace

Vyplňte formulář níže a my vás obratem budeme kontaktovat, abychom se domluvili na všech detailech.


Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajůobchodními podmínkami .

Zajímá vás cena této realizace?

Vyplňte formulář níže abychom vám mohli sdělit cenu realizace, která vás zajímá.


Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajůobchodními podmínkami .

Nevíte si rady?

Využijte zdarma konzultaci s odborníkem a získejte odpovědí na všechny dotazy.

Už odcházíte?

Využijte konzultaci zdarma!

Vyplňte formulář níže a získejte konzultaci s odborným technikem zdarma, který vám pomůže se správnou volbou.


Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajůobchodními podmínkami .