Předokenní rolety

Předokenní rolety

Předokenní rolety

Uvažujete o efektivním zastínění Vašeho domu, či bytu? Rádi byste utlumili tepelné, ale i hlukové vlivy zvenčí? V takovém případě jsou předokenní rolety ideální volbou!

Systém venkovních rolet je možné rozdělit do tří základních skupin v závislosti na jejich použití a to na předokenní rolety (nejčastější volba pro již nainstalovaná okna), nadokenní rolety (zabudované rolety s kastlíkem nad úrovní okna) a zaomítací rolety (určené zejména pro novostavby, či rekonstrukce, u kterých je předpoklad v brzké době zateplení fasády).

Proč právě předokenní rolety?

Předokenní rolety jsou častou volbou, zejména v poslední době. Díky předokenním roletám je možné dosáhnout úplného zastínění, přitom je možné větrat a nechat proudit vzduch do interiéru, jak jsme běžně zvyklí. Předokenní roleta bývá vybavena pancířovanou zateplenou lamelou, která se z venkovní strany vlivem slunečního záření ohřívá, ale nepřenáší tepelné ani sluneční záření do interiéru. Díky perforovanému spoji mezi jednotlivými lamelami je možné "pootevřít" otvory pro dodatečné proudění čerstvého vzduchu.

 

Jak postupovat při objednání rolet?

Při výběru rolety nesmíme zapomenout na volbu všech parametrů: 

1) Typ rolety

Roletové systémy v  závislosti na typu jejich použití dělíme do 3 skupin:

Předokenní roleta

Předokenní roleta je vhodná pro většinu typu realizací, především v případě, že chceme osadit roletu k již stávajícím oknům. Předokenní roletu je možné osadit přímo před stávající okno do špalety, či s hranou špalety a nechat čnít box do prostoru.

 

Předokenní roleta „RONDO“

Předokenní roleta typu „RONDO“ je stejný systém, jako klasická předokenní roleta, liší se v designu použitého horního boxu. U rolety RONDO dominuje zaoblený box, který může příjemně dotvořit designové vzezření Vaší stavby.

 

Nadokenní roleta

Nadokenní roleta je vhodným řešením zejména v případě novostaveb tzv. do „čistého otvoru“. Nadokenní roleta díky těsnému spojení okna s roletou, zaručuje štíhlé a elegantní řešení a díky zateplení roletového boxu vhodně ošetří i připojovací spáru.

 

Zaomítací roleta

V případě, že se chystáte provést zateplení budovy a paralelně k tomu uvažujete o instalaci rolet, doporučujeme zvážit tzv. zaomítací rolety. Díky hornímu zaomítacímu boxu s heraklitem, je možné na tento box navázat zateplovací systém a celý ho tak elegantně uschovat do fasády. Krom výhody elegantního zakrytí boxu, získáváme i tepelně-izolačně výhodné řešení. Zaomítací roletu je možné buď zčásti, nebo úplně napojit na zateplovací systém.

Rolety do překladu heluz

Rolety do překladu Heluz umožňují efektivní ukrytí mechanických prvků v horní části výdutě překladu. Žaluzie, či roleta je v tomto překladu velmi dobře uložena a zateplena. Výška okenního otvoru pro montáž venkovní rolety je minimálně 600 mm a maximálně 3000 mm.


Povrch a barva rolety

V souladu s fasádou a celkovým vzezřením stavby jako takové, volíme i vhodné barevné provedení. Roletové lamely jsou barveny práškovým lakováním a boční lišty + box jsou buď také lakovány, případně jsou potahovány renolitovou folií (obdobná technologie jako u plastových oken).

Pro lepší představu barevných možností Vám přinášíme ukázku vzorníku barev:


Pohony rolet

Základem kvalitní rolety je i její kvalitní pohon. Nejzákladnějším rozdělením pohonů je buď ruční nebo motorický. Ručním pohonem se rozumí klasické šňůrové ovládání podobné vnitřním žaluziím. U větších pozic při zachování ručního pohonu je potřeba volit tzv. klikový pohon.

Trubkový pohon s vestavěným přijímačem RTS pro všestranné použití. Pro hřídele Ø 40 mm.

Pro všechny typy a konstrukce rolet. Bateriové napájení, dobíjení prostřednictvím solárního panelu. Vestavěný přijímač RTS.

Plug & play pohon pro úzké předokenní rolety. Automatické nastavení koncových poloh. Vyžaduje použití pevných závěsů a zarážek v koncové liště rolety. Kompatibilní se systémem TaHoma®OXIMO 40 io 4/16 VVF 3M - BAR


Ovladače

TaHoma Premium

tahoma premiumJednotka TAHOMA umožňuje ovládat a řídit připojená zařízení v inteligentním domě. Box TAHOMA je ústředním prvkem inteligentního ovládání domácnosti Somfy a umožňuje centralizovat, ovládat a řídit dům pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo počítače připojených na internet, ať už z domu či z druhého konce světa.


Connexoon

ConnexoonConnexoon® vám umožní centralizovat, ovládat a programovat připojená zařízení v prostředí vašeho domova, a to díky připojení na internet.


NINA TIMER IO

Nina Timer ioNina Timer io je nového centrální dálkové ovládání se všemi výhodami ovladači Nina doplněné o funkci časovače. Více pohodlí, větší bezpečnost a úspora energie, to vše přirozeně.


NINA ioCentrální dálkové ovládání s dotykovou obrazovkou, díky které je komunikace se zařízením intuitivní, přináší nové pocity a nechá vás naslouchat vašim touhám.


SMOOVE RS100 1 IO PURE SHINE + FRAME

Smoove-RS100-IO-AFG.jpg (24/05/2016)Smoove RS100 io je lokální nástěnný ovladač s tichým režimem řízení pohonu RS 100.


TELIS 1 MODULIS RTS

1810974_telis_1_Modulis_RTS_starDálkový ovladač pro komfortní ovládání vnějších nebo interiérových žaluzií. Naklápění lamel se nastavuje pomocí ovládacího kolečka a díky tomu je velmi pohodlné a přesné.


TELIS 1 RTS

1810630_Telis_1_RTS_starPro ovládání jednoho zařízení nebo jedné skupiny zařízení Funkce nahoru, dolů, stop a mezipoloha.


TELIS 4 RTS

1810631_Telis_4_RTS_starPřenosný dálkový ovladač pro pohodlné ovládání až pěti zařízení (rolet apod.) Nebo skupin zařízení. Výběr ze čtyř designových provedení: Pure, Silver, Loung, Patio.


TELIS 16 RTS

1811020_Telis_16_RTS_star16 kanálový dálkový ovladač, pro ovládání všech zařízení stínící techniky, garážových vrat, či vjezdových bran nebo osvětlení. Kompatibilní se všemi přijímači Somfy RTS.


CHRONIS io

Chronis_ioProgramovatelné spínací hodiny io-homecontrol® s možností naprogramovat až 4 časové povely na každý den v týdnu. 3 režimy provozu: ruční / automatická / simulace přítomnosti. Intuitivní ovládání a programování.


CENTRALIS UNO RTS

1810217_Centralis_Uno_RTS_starOvládání tlačítky na čelním panelu nebo dálkovým ovladačem RTS. Možnost vypnutí příjmu automatických povelů.


SMOOVE 1 A/M io

Smoove_1_AM_io  Jednokanálový nástěnný ovladač io-homecontrol® pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny. Dotykové ovládání. Možnost vypnutí reakce spárovaného pohonu na centrální povel. Ovladač a rámeček se vybírají samostatně.


SMOOVE 1 io

1811005_Smoove_1_io_star  Jednokanálový nástěnný ovladač io-homecontrol® pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny. Dotykové ovládání. Ovladač a rámeček se vybírají samostatně.


1810882_Smoove_1_RTS_starJednokanálový nástěnný ovladač RTS pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny. Dotykové ovládání. Ovladač a rámeček se vybírají samostatně.


SMOOVE ORIGIN io

Smoove_Origin_starJednokanálový nástěnný ovladač io-homecontrol® pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny. Pro ovládání rolet, markýz a osvětlení.


Situo 1 io

SITUO_1_IO_PUREJednokanálový přenosný dálkový ovladač pro lokální ovládání jednoho io pohonu (io přijímače) nebo skupiny io pohonů (io přijímačů).


Situo 5 io

SITUO_5_IO_PUREPětikanálový přenosný dálkový ovladač pro lokální ovládání pěti io pohonů (io přijímačů) nebo skupin io pohonů (io přijímačů).


IMPRESARIO CHRONIS io

1810758_Impresario_chronis_io_starVytváření akčních scénářů pomocí funkce "momentka" - nastavte vybrané zařízení do požadovaných poloh a nastavení si jednoduše "vyfotografujte". Časové řazení akčních scénářů do denních a týdenních programů.